Kaplička na Kupě

 

Kraj: Jihočeský 

 

Okres: Písek

 

GPS souřadnice: 49.3913575N, 14.3898786E

 

Kapličku naleznete zde: https://mapy.cz/s/mehabasatu

 

Někdy máte úplně jiný cíl výletu, ale cestou objevíte něco, co vás praští do famfrňáku jako první. Nejinak tomu bylo u kapličky pod rozhlednou na Kupě. Nejen že na rozhledně bylo docela dost člobrdů, ale cesta ke kapličce pokračovala dále mezi pole. Jak jsem štěkl včera, cesta byla plná louží. Těm se těžko odolává.

Chvilku jsem postál na rozcestí. Nemohl se rozhodnout, zda dám přednost drbání nebo vodičce. Natáčel jsem famfrňák na všechny strany. Ve chvíli, kdy mne do něj uhodila vůně stromů, bylo rozhodnuto.

Rozeběhl jsem se přímo za famfrňákem. Zamával chvostem člobrdici a všem člobrdům pod rozhlednou a běžel jsem si prohlídnout kapličku pod stromy. K té se sluší a patří dorazit čistý. Navíc vím, že kapličku několikrát oběhnu, zastavím se, popřemýšlím nad otázkou, proč tu stojí a poběžím dál.

Ani nevím proč, ale u této kapličky šly zvyky trošku stranou. Nejdříve jsem se před kapličkou zastavil a jen tak se kochal. Poté jsem jí dvakrát pomalu obešel. Nakonec jsem si před kapličku sedl a jen tiše rozjímal.

U této kapličky jsem se cítil tak krásně. Nic mne netížilo. Sama kaplička vypadá hezky. Měl jsem pocit, že mi dodává energii. Jestli to je stromy, které při ní rostou, nevím. Na to bude muset přijít někdo jiný.

Když jsem doplnil pozitivní energii, vřítil jsem se rozum nerozum do první dlouhé louže, co jsem na cestě potkal. Měl jsem takovou radost, že neumím ani štěknout, jak byla obrovská.

Kde nebyla vodička na cestě, byla cesta krásně měkoučká. Střídal jsem průlety loužemi s pobíháním mimo. Nad kebulí se mi honily mraky. I to místu dodávalo zvláštní atmosféru. Když jsem byl dostatečně vyblbnutý, rozhlédl jsem se po okolí.K mému milému překvapení jsem koukal do dáli. Viděl jsem nedaleké Veselíčko a blízké Jestřebice.  Pak jsem viděl několik vesniček, které mi jsou neznámé. Člobrdice sice nějaké názvy říkala, ale mne nic neřekly. Třeba Křižanov. Asi jsem v nich ještě nebyl.

Když jsem se dokochal výhledem do dáli, pomalu jsem se vrátil ke kapličce. Ještě chvilku jsem u ní poležel a nakonec se vydal na rozhlednu. Byl to krásný výlet.

 

Tip na ubytování

 

Až se vydáte v mých stopách kamarádi a budete hledat ubytování, podívejte se na web https://www.e-pobyty.cz/ a vyberte si ubytování dle vašich představ.