Stádlecký most

 

Kraj: Jihočeský 

 

Okres: Tábor

 

GPS souřadnice: 49.3672856N, 14.5147244E

 

Stádlecký řetězový most naleznete zde: https://mapy.cz/s/jujesurone

 

Ke Stádleckému mostu jezdím rok co rok. Ještě se mi nikdy nestalo, že bych u něj zmoknul. Až na letošek. V kebuli mám pouze vzpomínky na super koupačku pod mostem a touhu být na ní co nejdříve. Ono se není čemu divit. Kdo jednou most navštívil, ví, jak se chová, když po něm jede auto. Není to sranda, ale nezvyklý zážitek, který by se nemusel každý rok opakovat.

Stádlecký most je naštěstí tak úzký, že přes něj nepřejede každé auto. To ovšem neznamená, že by po něm jezdilo aut málo. Na to, na jakém místě se nachází, jich tudy jezdí mnoho. Naštěstí se na most vejde vždy jen jedno. I tak dostanu vždy nečekanou masáž do tlapek. Ještě že nemusím ležet. Nevím nevím, jak by vypadala má žebra, kdybych ležel ve chvíli, kdy tudy auto jede.

Jinak má most samé krásné vlastnosti. Sám o sobě je krásný a je z něj pěkný výhled. Vždy se kochám pohledem na mlýn u mostu. To by bylo bydleníčko. Jen nevím, jak často bych byl doma. Vodička hned u domu a ještě s protiproudem, to je pro dům velká konkurence.

Když se konečně dostanu na druhou stranu mostu, co nejrychleji minu parkoviště a zmizím pod mostem. Pak už mi chybí jen kousíček, na mé oblíbené koupací místečko.

Nemám zde oblíbenou plážičku. Kolem koryta řeky je krásná zpevněná kamenná cesta. Do vodičky z ní vedou kamenné schody. Nikdy jsem tu neviděl koupat se nikoho jiného, než jsem já. Člobrdové se obvykle koupou na druhé straně mostu ještě nad jezem. Ani rybáře jsem na svém místečku nikdy neviděl. Přitom je to super místečko. A je jen moje.

Letos se koupání nekonalo. Každou chvilku mne s člobrdicí osprchoval proud vody z nebe. Jak rychle průtrž přišla, tak rychle odešla.  Stál jsem s člobrdicí na svém koupacím místečku a koukal, jak most každou chvíli osvítí sluníčko a hned na to osprchuje déšť.

Když už jsem měl kožich dostatečně mokrý, zavelel jsem k odchodu. Zapózoval na mostě a vydal se rychlým tempem k autu. Když mi nad kebulí svítí puňťa, jsem schopen tu být s člobrdicí půl dne. Za tohoto nevyzpytatelného počasí stačí patnáct minut. Ale i tak jsem moc rád, že jsem se tu mohl zastavit i letos. Toto počasí dodalo výletu úplně jinou atmosféru.

 

 

 

 

 

Tip na ubytování

 

Až se vydáte v mých stopách kamarádi a budete hledat ubytování, podívejte se na web https://www.e-pobyty.cz/ a vyberte si ubytování dle vašich představ.